TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN

 SÖZLEŞMELİ (4/B) PERSONEL ALIM İLANI


              Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında 16 Psikolog ve 138 büro personeli  pozisyonunda görevlendirilmek üzere 6.6.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarının Sınav Şartı başlıklı Ek-2 nci maddesinin (b) fıkrasında belirtilen yönteme göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4/B maddesine istinaden sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

 

SINAVA KATILMA ŞARTLARI

 

Genel Şartlar

 

·         Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

Özel Şartlar

 

Psikolog ve Büro Personeli  İçin Özel Şartlar

 

 

Başvuru

 

Adaylar, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün  www.iskur.gov.tr web adresinde ilan edilen açık işe başvurularını ilan edilen tarihten itibaren en geç 16/10/2009 Cuma günü saat 17:30’a kadar internet üzerinden yapacaklardır.

İnternet üzerinden müracaat yapılabilmesi için aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir.  

 

Adaylar www.iskur.gov.tr  sitesine üye olup, özgeçmiş oluşturacaklardır. Adaylar “iş arayan üye ol” butonunu tıklayarak sisteme üye olabilirler. Kayıt sırasında  tercih ettikleri iletişim adreslerine (cep tel., e-mail) gelen onay kodu ile hesaplarını aktif hale getirdikten sonra, üyelik esnasında belirlemiş oldukları şifre ve T.C kimlik numaraları ile sisteme giriş yaparak, “Başvuru Kayıt Düzenleme” menüsünden meslek, öğrenim v.b bilgileri,  sisteme ekleyerek özgeçmişlerini oluşturacaklardır.

Sisteme üye olmak özgeçmişin oluşması için yeterli değildir, mutlaka başvuru kayıt ekranına özgeçmiş bilgilerinin kayıt edilmesi gerekmektedir. Sistemde özgeçmiş oluşturulduktan sonra "Online işlemler-->İstihdam-->Bana Uygun İşler" veya "Online işlemler-->İstihdam-->Açık İşler" menülerinden, İŞKUR tarafından yayınlanan alım ilanında yapılan açıklamalar doğrultusunda şartlarını taşıdıkları açık işlere  başvurabileceklerdir.

 

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları

 

·         İlan edilen her pozisyonun 3 katı kadar bir liste oluşturulacaktır. Başvuranlar arasında en yüksek puan alandan başlanmak suretiyle adayların atamaları yapılacaktır.

 

İşe Yerleştirme

 

 

Atanma Esnasında İstenilecek Belgeler

 

 

Diğer Hususlar

 

 

Başvuru Adresi ve İletişim Bilgileri

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü

Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Personel  Şube Müdürlüğü

Atatürk Bulvarı No:133 Kat:4          06640 Bakanlıklar/ANKARA

  

Elektronik Posta Adresi:

 www.iskur.gov.tr

 

Telefon:

(0312) 425 76 24- 425 62 71/ 252- 255

 

Duyurulur.

 

EK:1 Sözleşmeli Pozisyonları Gösterir Tablo (tıklayınız)

EK:2 Sözleşmeli Personel Nitelik Kodları ve Ücret  Cetveli (tıklayınız)

EK:3 Genel Amaçlı Dilekçe Örneği (tıklayınız)

 

Not: Başvurular 03.10.2009 tarihinden itibaren Internet üzerinden yapılacaktır.